13.03.2022

ISCC’2022 ,Temizoda Teknolojileri Derneği Ev Sahipliğinde Antalya’da Düzenleniyor

Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Sempozyumu ISCC’2022 ,Temizoda Teknolojileri Derneği ev sahipliğinde 11-13 Ekim 2022 tarihleri arasında Titanic Deluxe Golf Belek Antalya’da düzenleniyor.Sağlık-Gıda-İlaç-Elektronik Sanayi-Savunma Sanayi profesyonelleri, Akademisyenler ve Temizoda ihtiyaç sahipleri...Uluslararası düzeyde dünyanın en önemli kontaminasyon kontrolü ve temizoda organizasyonu Türkiye’de.

Her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Sempozyumu’nda (ISCC 2022) sektör profesyonelleri, kontaminasyon kontrolü ve uygulamaları konusundaki en güncel çalışmaları ve gelişmeleri öğrenmek adına bir araya geliyor. 2016 yılında Brezilya’da, 2018 yılında ise Hollanda’da gerçekleştirilen ve pandemi sebebiyle ertelenip bu yıla alınan organizasyona ev sahipliği yapacak olan Temizoda Teknolojileri Derneği,uluslararası düzeyde en önde gelen otoriteleri Titanic Deluxe Golf Belek-Antalya’da ağırlayacak. Bir çok uzman tarafından yapılacak sunumlar ve eğitim programlarının yanısıra Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Dernekleri Federasyonu’nun kurul ve komisyon toplantılarına da sahne olacak ISCC 2022 kaçırılmaması gereken bir teknoloji, eğitim, ve bilgi paylaşımı platform niteliğini taşıyor.

Sempozyumun teması ise “Kontaminasyon Kontrolü Hayatımızın Her Yerinde”
 
Temizoda Teknolojileri Derneği, Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Dernekleri Konfederasyonu (ICCCS) ve Akdeniz Tanıtım işbirliği ile organize edilen sempozyum, ISO 14644 standartlarını geliştiren 23 üye ülkeden ISO TC 209 delegelerinin katılımı ile katılımcılarına bu standartların geleceğine dair bilgileri ilk elden duyma imkanını sunuyor. Bu etkinlik ayrıca yıllık ICCCS CoD toplantılarının ve    yönetim heyetinin Türkiye’deki ilk toplantıları olma özelliğini taşımakta. 
 
 
ISCC’22 Sempozyumunda  Sunum Başlıkları
 
5 kıtadan sektör profesyonellerine açık olacak ISCC’22 Sempozyumuna delegeler bildiri, sözlü sunum ve poster ile katılabileceklerdir . Temel sunum başlıkları;
 
• Standartlar ve Düzenlemeler
• Sağlık
• Tesisler
• Yaşam Bilimleri
• Bilim ve Araştırma
• Elektronikler ve Yarı İletkenler
• Yiyecek & İçecek
 
Toplantılar ve sunumlar İngilizce olarak gerçekleştirilecek olup ayrıca Sempozyum boyunca etkinliğe katılan delegeler ve katılımcılar arasında uluslararası düzeyde networking ve ikili görüşme olanakları da yer alacak.
 
ICCCS’in 50.nci kuruluş yılı etkinliklerine ISCC’22 Antalya önderlik ediyor
 
Yine bir sempozyum vesilesi ile 1972 yılında kurulan ICCCS, 50. Kuruluş yıldönümüne özel etkinliklerini  ISCC2022 sempozyumu kapsamında kutluyor. Ekim ayında Antlya’da zirveye taşınacak kutlama etkinlikleri yıl boyunca webinarlar,  50. Yıla özel  teknik makaleler  ve  çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 
 
50 Yıl - 50 Makale: 
 
ICCCS  etkinliklerinde ön  plana çıkan, kontaminasyon kontrolü alanında ses getiren makaleler      yıl boyunca ISCC2022 web sitesi üzerinden sector profesyonelleri ilebuluşacak. Sağlık Bilimleri,Mikroelektronik,  Yarı İletken ve otomotiv gibi pek çok farklı endüstriden 50 makale kontaminasyon kontrol uzmanları ile buluşurken, arşiv niteliğinde bir bilgi bankasının da temelleri atılmış olacak. ISCC2022 etkinliği kapsamında sunulacak makaleler ve gelecekteki ICCCS etkinlikleri ile zenginleşecek     bu içeriğin kontaminasyon kontrol endüstrisi için referans niteliği taşıyan bir arşiv olması hedeflenmektedir.
 
50 Yıl – 50 Genç Profesyonel :
 
ISCC2022 kapsamında sektöre yeni dahil olmuş her yaştan sector profesyoneli “50 Genç Profesyonel” projesi kapsamında hem ISCC2022 etkinliklerine hem de kendileri için özel olarak hazırlanacak ICCCS Akredite Kurs ve eğitimlere erişim hakkı kazanacak. ICCCS süreçleri ve komiteleri hakkında da bilgilendirilecek bu sektör profesyonellerinin gelecek dönemlerde ICCCS organizasyonunda  kritik görevler için birer aday olmaları hedeflenmektedir.  
 
50 Yıl – Webinar Serisi :
 
ICCCS üye ülkeleri tarafından hazırlanacak ve ISCC2022 çevrimiçi platform tarafından yayımlanacak webinarlar ile ICCCS organiasyonuna üye ülke derneklerinin ve sektör profesyonellerinin ilgisini çekecek konularda yine konu uzmanı kişiler tarafından hazırlanacak içerlikler paylaşılacak.Tamamen ücretsiz sunulacak bu hizmet ile ISCC'2022 öncesi kontaminasyon kontrolünde trendde olan konu başlıkları ve yeni gelişmelerin ele alınması hedeflenmektedir. İlk webinar Temizoda Teknolojileri Derneği ev sahipliğinde gerçekleşirken gelecek aylarda Hollanda, İsviçre, Romanya ve İrlanda Temizoda Teknolojileri ve Kontaminasyon
Kontrol Dernekleri kapsamında uzman ve bilirkişiler önemli konularda bizlerle buluşacak. 
 
İş Gezinize Muhteşem Doğası ve Konforu İle Antalya Ev Sahipliği Yapacak
 
Dünyada en çok bilinen tatil cenneti olan Antalya’da  deniz ve Golfün buluştuğu doğa cenneti Titanic Deluxe Golf Belek ‘te düzenlenecek olan sempozyumda delegeler Temizoda Teknolojileri Derneği’nin sağladığı çok özel olanaklar ile konaklayabilecekler. 
 
Türk Hava Yolları ile Özel Fiyatlı Uçuş Olanağı
 
ISCC’22 sempozyumunun delegeleri ve misafirleri,etkinliğin resmi hava yolu olan THY ile dünyanın 200  farklı  noktasından özel indirimli uçma olanağına sahip olacaklar. 
 
ICCCS : International Confederation of Contamination Control Societies
 
Uluslararası Kontaminasyon Kontrol Dernekleri Federasyonu ICCCS, Türkiye’ nin de kurumsal üye olduğu ve Temizoda Teknolojileri Derneği tarafından temsil edildiği uluslararası geniş bir sektörel organizasyondur. Kontaminasyon kontrolü konusundaki bilgi birikiminin uluslararası düzeyde paylaşımı, uluslararası  kontaminasyon kontrolü standartlarının yaygınlaştırılması, teknik hususların uluslararası ticarete olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yeni üye ülkeler edinerek kontaminasyon kontrolü konusunun dünya genelinde daha da yaygınlaştırılması gibi temel kuruluş hedefleri olan ICCCS uluslararası standartların yönlendirilmesinde de saygın bir kuruluştur.
 
CTS : Cleanroom Technologies Society of Turkey / Temizoda Teknolojileri Derneği
 
Temizodalar ve ilgili tüm kontrollü temiz alanlarda çalışan ilgili paydaşların eğitim taleplerine cevap vermek, sektörün ilgili standartlarında uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri yapmak, temizo-da endüstrisinde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek bu konularda bilgi ve teknolojilere erişimi kolaylaştırmak ve sürdürülebilir kılmak amacı ile 2015 yılında  kurulan Temizoda Teknolojileri Derneği, misyonu gereği gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası organizasyonlarla sektörü geliştirmeyi           hedeflemektedir.
 
 
 
 
Detaylı Bilgi : info@iscc2022.com
 
Organizasyon : Temizoda Teknolojileri Derneği & Akdeniz Tanıtım A.Ş.
 
Kaynak : Basın Bülteni
 

E-bülten için aşağıdaki bilgileri doldurmanız yeterli.

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Kayıt Ol

Şifremi Unuttum