12.02.2024

TROX'un Yeni TV -Q Kontrol Cihazı Akıllı Teknolojisiyle Dikkat Çekiyor

TVE serisinin piyasaya sürülmesiyle TROX, etkili basıncın hassas ölçümü ve hacim akışının otomatik kontrolü için ilk kez tamamen yeni bir ölçüm prensibini sundu. Yuvarlak TVE'yi artık dikdörtgen kanallar için uyumlu kardeş model TVE-Q takip ediyor.

Tipik kontrolörlerde etkin basınç, havalandırma kanalındaki ölçüm lansları kullanılarak ölçülür. Kesin ölçüm sonuçları için hem doğru akış yönü hem de yeterli akış uzunluğu dikkate alınmalıdır.

TROX'tan yenilik: Etkin basınç doğrudan damper klapesi aracılığıyla ölçülür. Patentli ölçüm prensibi artık dikdörtgen TVE-Q modeline aktarılmıştır. Kanat eksenindeki merkezi bir kanal, etkili basıncı doğrudan servo motor muhafazasına entegre edilen vericiye iletir. Bu, <1 m/s'lik düşük hava hızlarında bile kesin ölçülen değerlerin belirlenebileceği anlamına gelir.  

Avantajı: Ölçüm problarına, harici hortumlara veya sensörlere olan ihtiyacın ortadan kaldırılmasıyla, akış yönünden bağımsız olarak dinamik ölçümle dar alanlarda bile sorunsuz kurulum sağlayan son derece kompakt bir tasarım elde edilir. Statik ölçümlerde bile kurulum konumu isteğe bağlıdır. Giriş veya çıkış uzunlukları gerekli olmadığından kontrolör örneğin doğrudan bir branşmana veya virajlara monte edilebilir.

Diğer önemli noktalar: Yeni tasarlanan sızdırmazlık dudağı neredeyse hiç akış sesi çıkarmaz. TVE serisinin modüler kontrolörleri, X-AIRCONTROL oda kontrolüne tak ve çalıştır bağlantısı için Modbus arayüzü seçeneğine sahiptir. Entegre terminal şeritleri ekstra bağlantı kutusu olmadan bağlantıya olanak sağlar.

Ayrıca tek parça gövde yapısı, VDI 6022'ye göre hijyen uyumlu TVE-Q'nun daha az sızıntı yapmasını, yüksek verimliliğini ve kolay temizlenmesini sağlar. Kolay revizyon için, kompakt kontrol cihazı herhangi bir alete gerek kalmadan yanlış hizalamayı önlemek için çıkarılabilir ve yeniden takılabilir. 

Ayrıca her bir hava debisi kontrolörü, müşterinin bireysel çalışma değerlerine göre parametrelendirilir ve bireysel bir havalandırma testine tabi tutulur. 

TROX TVE-Q hava debisi kontrol cihazı 200-700 mm nominal genişliklerde mevcuttur.

Benzersiz patentli ölçüm prensibi , doğrudan kontrol kapağı aracılığıyla tüpsüz etkili basınç ölçümüne dayanmaktadır .

TROX GROUP, odaların havalandırılması ve iklimlendirilmesine yönelik bileşen ve sistemlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışında dünya pazar lideridir. Beş kıtada 28 ülkede 34 iştiraki, 20 üretim tesisi ve diğer temsilcilikleri ile şirket 70'in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

TROX hakkında daha fazla bilgi ve sorularınız için lütfen iletişime geçin:

TROX TURKEY

E-mail: info@trox.com.tr

 

E-bülten için aşağıdaki bilgileri doldurmanız yeterli.

Giriş Yap

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Kayıt Ol

Şifremi Unuttum